TEB, “Minik Maker’lar İş Başında” Projesi ile Mersinli çocuklarla buluştu

Türk Ekonomi Bankası (TEB), “Minik Maker’ler İş Başında” projesiyle maker hareketini Anadolu’ya yayıyor. İki hafta boyunca dokuz ilde 500’den fazla çocuğa maker eğitimi verilmesi hedeflenen proje kapsamında TEB, Mersin’de çocuklarla bir araya geldi. Mersin TİM-TEB Girişim Evi’nde gerçekleşen maker eğitimlerine, 8 okuldan 64 öğrenci katıldı.

TEB, “Minik Maker’lar İş Başında” Projesi ile Mersinli çocuklarla buluştu
TEB, “Minik Maker’lar İş Başında” Projesi ile Mersinli çocuklarla buluştu Tugrul Demir
Bu içerik 769 kez okundu.

Türk Ekonomi Bankası (TEB), geçen yıl İstanbul Haşim İşcan İlkokulu’nda kurduğu TEB İnovasyon Maker Atölyesi’nde çocukların inovasyon merakından ve potansiyelinden aldığı ilhamla, maker eğitimlerini Anadolu’ya yaymak üzere “Minik Maker’lar İş Başında” projesini hayata geçirdi. Mersin’de gerçekleşen maker eğitimlerine, 8 okuldan 64 öğrenci katıldı.

 

Bugüne kadar Edirne, Bursa, İzmir, Denizli, Konya ve Mersin’in ziyaret edildiği proje kapsamında önümüzdeki günlerde Gaziantep, Trabzon ve İstanbul’a gidilerek o illerdeki TİM-TEB Girişim Evleri’nin kapıları çocuklara açılacak. Proje ile Türkiye genelinde 72 devlet okulundan 500’ün üzerinde 3. ve 4. sınıf öğrencisinin maker eğitimi alması hedefleniyor. ‘3 boyutlu yazıcılar’, ‘Arduino’‘Kodlama’ ve ‘Makey Makey’ olmak üzere dört ana başlıkta içi dolu ve geniş kapsamlı maker eğitimleri proje paydaşı Makers Türkiye eğitmenleri tarafından anlatılıyor.

 

“Mersinli öğrencilerimizi maker hareketiyle tanıştırdık”

“Bugünün Maker Çocukları, Yarının Büyük Girişimcileri!” sloganıyla hayata geçirdikleri proje kapsamında Mersin Teknopark içinde faaliyet gösteren TİM-TEB Girişim Evi'nde çocuklarla biraraya gelmekten mutluluk duyduklarını ifade eden TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz, “Mersin’de 8 okuldan 64 çocuğumuzu Girişim Evi’mizde ağırlayarak onlara maker eğitimleri verdik. Bu eğitimlerle çocuklarımızı teknolojiyle ‘kendin yap’ kültürünü buluşturan maker hareketiyle tanıştırıyoruz. Bugün maker atölyelerinde tanıştıkları yeniliklerin gelecekte başarılı girişim hikayelerinin ilk adımı olacağına inanıyor; çocuklarımızı inovasyon yolculuklarında her zaman destekliyoruz” dedi.

 

Proje ile çocuklara fırsat eşitliği sunulacak

Boz proje hakkında şu bilgileri verdi: “Banka olarak, geleceğin öncelikle hayallerle inşa edileceğine inanıyoruz. Hayal gücü yüksek, yeniliklere heyecan duyan çocuklarımızın hayallerini hayata geçirebilmeleri için geçen yıl Genel Müdürlük binamızın da bulunduğu İstanbul’da Haşim İşcan İlkokulu’nda ‘Maker Atölyesi’ kurmuştuk. Şimdi de Anadolu’daki çocuklarımızın büyük şehirlerde yaşayan çocuklarla fırsat eşitliğine sahip olması amacıyla, ülkemizin dört bir yanındaki çocuklarımıza ulaşacağımız bu projeyle minikleri teknolojiyle ‘kendin yap’ kültürünü buluşturan maker hareketiyle tanıştırdığımız için çok heyecanlıyız”

 

“Özellikle gençlerimizi inovasyona ve girişimciliğe teşvik ediyoruz”

“TEB olarak, özellikle gençlerimizi inovasyona ve girişimciliğe teşvik ediyor, onların bu yöndeki çalışmalarına destek olmak için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz” diye konuşan Boz şunları söyledi: “Yaklaşık beş yıldır TEB Girişim Bankacılığı ile ‘Danışman Banka’ anlayışımızla ülkemizin dört bir yanında girişimcilerimize elde ettikleri finansmanla fikirlerini nasıl işe dönüştürebileceklerinden projelerini nasıl yeni pazarlara taşıyacaklarına kadar her konuda yol gösteriyoruz. İstanbul Ataşehir’deki TEB Girişim Evi’nde ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) işbirliğiyle 9 ilde açtığımız TİM-TEB Girişim Evleri’nde girişimcilere ücretsiz eğitim, danışmanlık ve mentorluk hizmeti veriyor, onları her alanda destekliyoruz. Bugün çocuklarımıza maker eğitimleri verdiğimiz, Mersin Teknopark içinde bulunan TİM-TEB Girişim Evimiz’deki eğitim alanları ve inovasyon merkezinde de gençlerimiz ve çocuklarımızla pek çok farklı çalışmalar yapıyoruz.”

 

“TEB Minik Maker’ler İş Başında” projesi ile 4 ana başlıkta eğitimler verilecek

 

  • - 3 Boyutlu Yazıcılar:

-3 Boyutlu Yazıcılarla beraber tasarım yetkinlikleri fiziksel dünya ile buluşuyor.

-Üretim teknolojilerinde devrim yaratan 3 boyutlu yazıcılar dijital bir tasarımın hızlı bir şekilde fiziksel dünyada üretilmesini sağlıyor.

-Böylece inovasyonun en önemli fazı olan prototipleme fazı hem daha ucuzlamış hem de kalıp teknolojisine göre çok daha kolaylaşmış oluyor.

 

-Herkes evinde bile istediği ürünü üretebilir hale geliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx