Öncü Spor’un Yeni Başkanı Mustafa Canbey

ÖNDER Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu, 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapıldı.

Öncü Spor’un Yeni Başkanı Mustafa Canbey
Öncü Spor’un Yeni Başkanı Mustafa Canbey Tugrul Demir
Bu içerik 723 kez okundu.

Kurul’da bir konuşma yapan ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, “İmam hatip liselerinde okuyan 1 milyon 400 bin öğrencimizin sporu sevmesini, en azından bir şekilde ilgilenmesini istiyoruz” dedi.

 

Başkanlığa seçilen ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Canbey ise, “Öncü Spor sadece sporla ilgilenmeyip sporun altyapısı ve felsefesini de oluşturacak çalışmalar yapacak” ifadelerini kullandı.

 

Yönetim kurulu seçimi ve tüzük tadilatı gündemiyle toplanan Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Kongresi’ne, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, Başkan Yardımcıları Mustafa Canbey, Mehmet Sönmez ve Ahmet Kaan ile Genel Sekreter Yunus Tekgöçen katıldı.

 

ÖĞRENCİLERİMİZİ SPORLA İLİŞKİLENDİRECEĞİZ

ÖNDER eski başkanlarının ve yönetim kurulu üyelerinin de iştirak ettiği genel kurulda bir konuşma yapan ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, “İmam hatip liselerinde okuyan 1 milyon 400 bin öğrencimizin sporu sevmesini, en azından bir şekilde ilgilenmesini istiyoruz. Aralarından profesyonel sporcuların yetişmesini diliyoruz” dedi. İmam hatip liselerinde okuyan tüm öğrencileri sporla ilişkilendirmeye çalıştıklarını kaydeden Bekiroğlu, “Kimini az, kimini orta, kimini de daha fazla ilişkilendireceğiz. Ama mutlaka ilgili olsunlar istiyoruz” diye konuştu.

 

SPOR LİSELERİ 10’A ÇIKSIN

Geçmiş dönemde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Genel Başkanı Hacı Sürmeneli ise, imam hatip camiasına sporu sevdirmek üzere kulübü kurduklarını söyledi. Önce 7 branşta başladıklarını sonra bunu artırarak 11 branşa geldiklerini belirten Sürmeneli, konuşmasına şöyle devam etti:

 

“Birçok ilde imam hatip spor kulüplerinin kurulmasına vesile olduk. 15 bin sporcunun katıldığı büyük organizasyonlar yaptık. Türkiye tarihinde ilk kez imam hatip ortaokulları arasında spor oyunları müsabakaları düzenledik.”

 

Bu yıl içinde Türkiye genelinde 3 imam hatip spor lisesi açıldığını hatırlatan Sürmeli, bu okulların sayısının 10’a çıkarılması ve 3 tanesinin kızlara tahsis edilmesini istedi.

 

SPORUN FELSEFESİNİ OLUŞTURACAĞIZ

Yönetim Kurulu seçiminden sonra bir teşekkür konuşması yapan Öncü Gençlik ve Spor Kulübü yeni başkanı Mustafa Canbey, sadece sporla ilgilenmeyip sporun altyapısı ve felsefesini de oluşturacak çalışmalara yoğunlaşacaklarını söyledi. Kendi hedefleri doğrultusunda güzel işler yapacaklarını belirten Canbey, “Bizim öncelikli hedefimiz çocuklarımız. Sporun tüm alanlarında olacağız ve bütün imam hatip okullarında bulunacağız. Çocuklarımızın sporu sevmesini sağlayacağız. Toplumda spora karşı olumlu bir algı ve itibar için gayret göstereceğiz. Çocuklarımıza, öğretmenlerimize, velilerimize dokunacağız” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx