TRT Ev Sineması Projesi’nden ‘Saruhan’ Filmi, Perşembe Akşamı TRT1’de!

17. Yüzyılda gerçekleşen bir cinayetin araştırılması ve buna bağlı yaşanan olayları konu alan “Saruhan” Filmi 16 Kasım 2017 Perşembe akşamı 20.00’de TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşacak.

TRT Ev Sineması Projesi’nden ‘Saruhan’ Filmi, Perşembe Akşamı TRT1’de!
TRT Ev Sineması Projesi’nden ‘Saruhan’ Filmi, Perşembe Akşamı TRT1’de! Tugrul Demir
Bu içerik 776 kez okundu.

Başrollerini İlker Kızmaz, Ahmet Mümtaz Taylan, Yurdaer Okur, Sinan Tuzcu, Hakan Kurtaş, Sümeyra Koç ve Oya Akar’ın paylaştığı ‘Saruhan’ filmi, 16 Kasım 2017 Perşembe akşamı 20.00’da TRT 1 ekranlarında yer alacak.

 

Tarihi polisiye türündeki filmin konusu kısaca şöyle: "17. yüzyılın başlarıdır. Gelecekte padişah olacağı kesinleşmek üzere olan Şehzade, Saruhan sancağına doğru yola çıktığı sırada, Saruhan'da bir cinayet işlenir. Saruhan'ın önemli kişilerinden Salih Ağa'nın oğlu Yusuf bir handa öldürülür. Saruhan Kadısı, bu cinayeti çözmek için İstanbul'dan tanıdığı Defterdar katibi Selim'i görevlendirir. İstanbul'da Yeniçeri Ağası Bekir'in idam edilmesine sebep olan Selim'in bu göreve atanması Yeniçeri Ağası Arif'i hiç memnun etmez ama engellemeye de gücü yetmez. Diğer taraftan şehzade ve onunla gelen Deli İzzet Paşa, Saruhan'a gelmeden cinayeti çözmek zorundadırlar."

 

Adana'da yaşayan grafiker ve web tasarımcısı Ramazan Ekmekçi'nin senaryosunu yazdığı filmin yönetmenliğini, Emre Konuk üstlendi. Film ayrıca, 35. İstanbul Film Festivali'nde "Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü"ne layık görüldü.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx