Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'den Uluslararası Adli İşbirliğini Güçlendirme Çağrısı

Çin Uluslararası Radyosu - Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Çin hükümetinin hukukun üstünlüğü ilkesine büyük önem verdiğini ve diğer ülkelerle adli işbirliğini güçlendirmeyi istediğini söyledi.

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'den Uluslararası Adli İşbirliğini Güçlendirme Çağrısı
Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'den Uluslararası Adli İşbirliğini Güçlendirme Çağrısı Tugrul Demir
Bu içerik 1032 kez okundu.

Xi Jinping, başkent Beijing'de bugün başlayan 22. Uluslararası Savcılar Birliği Yıllık Toplantısı'na bir tebrik mesajı gönderdi.

Xi Jinping, kamu çıkarlarının temsilcileri olarak savcıların omuzlarında büyük bir sorumluluk bulunduğuna vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı Xi, güvenilir, adil, uyumlu ve hukukun üstün olduğu bir toplumsal yapı inşa edilmesine odaklanılacak toplantının, ilgili ülkelerde hukuki yönetimin ilerlemesi için de çok önemli olduğunun altını çizdi.

Diğer ülkelerin deneyimlerinden faydalanmayı istediklerine dikkat çeken Xi Jinping, toplantıya katılan savcıların, bu etkinlikte kendi tecrübelerini paylaşmalarını, adli işbirliğini derinleştirmelerini, insanoğlunun barış ve kalkınma çalışmalarına yeni katkılar yapmalarını talep etti.

Çin hükümetinin hukukun üstünlüğü ilkesine büyük önem verdiğini belirten Xi Jinping, gönderdiği mesajda, ülkede yasama çalışmaları bilimsel yollarla ilerletilirken, kanunların sıkı şekilde uygulanmasına, yargıda adalete ve yasalara tamamen uygunluğa dikkat edildiğini söyledi.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim