BÖCEKTEN KORKAN BÖCEK TAMİRCİSİ OLUR MU?

Tudem Yayınları etiketiyle çıkan Böcek Tamircisi, aile geleneğine göre böcekleri iyileştirmesi gereken ama böceklerden deli gibi korkan bir çocuğun hikâyesini anlatıyor. Fransız yazar Nastasia Rugani’nin kaleme aldığı kitap, meslek seçimi, gelenekler ve toplumsal roller üzerine çok eğlenceli bir roman.

BÖCEKTEN KORKAN BÖCEK TAMİRCİSİ OLUR MU?
BÖCEKTEN KORKAN BÖCEK TAMİRCİSİ OLUR MU? Tugrul Demir
Bu içerik 742 kez okundu.

Bütün hayatını, kanadı hasar gören ya da bacakları yaralanan mini mini böcekleri iyileştirmeye adayan mucizevi Böcek Tamircisinin emeklilik zamanı geldi. Tamirci, yaşadıkları ormanın geleneklerine göre, baba mesleğini özel bir törenle oğlu Nok’a devretmek zorunda; fakat küçücük bir sorunları var: Nok’un böcek fobisi var!


Fransız yazar Nastasia Rugani’nin kaleme aldığı Böcek Tamircisi, okuma maceralarının başındaki küçükleri olağanüstü bir böcekler âlemine davet ediyor. Deneyimli illüstratör Charline Collette'in böcekleri bile sevimli göstermeyi başaran neşeli çizimleri eşliğinde okurların düş dünyalarını harekete geçiriyor. Kitap, meslek seçimi, gelenekler ve toplumsal roller gibi büyük kavramları çocukların anlayacağı dilde hem de çok eğlenceli bir öyküyle irdeliyor.


Tudem Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alan Böcek Tamircisi’ni okuduktan sonra, etrafta uçuşan, sürünen veya vızıldayan hiçbir küçük canlıya kayıtsız kalamayacaksınız…

Künye:
Böcek Tamircisi 
Yazan: Nastasia Rugani
Resimleyen: Charline Collette
Türkçeleştiren: Damla Kellecioğlu
Fiyat: 15,00 TL
Ebat: 13,5x19,5 cm
Baskı Detayları: 72 sayfa, 1. Hamur kâğıt, resimli, renkli baskı, karton kapak
8 yaş ve üzeri, roman
Temalar: Meslekler, toplumsal roller, gelenekler, fobiler, korkuları yenme

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx