DÜNYANIN KADINLARI SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA İÇİN İSTANBUL’DA BULUŞUYOR

Çatısı altındaki 35 kadın derneği ile Türkiye’nin en kapsayıcı kadın gücü olan TÜRKONFED’in, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğiyle düzenleyeceği “Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinde Kadının Rolü Zirvesi” 19 Ekim’de İstanbul’da yapılacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın açılış konuşmasını gerçekleştireceği zirveye; dünyanın farklı ülkelerinden çok sayıda üst düzey yönetici de konuşmacı olarak katılacak.

DÜNYANIN KADINLARI SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA İÇİN İSTANBUL’DA BULUŞUYOR
DÜNYANIN KADINLARI SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA İÇİN İSTANBUL’DA BULUŞUYOR Tugrul Demir
Bu içerik 632 kez okundu.

15 Ekim 2017 / İstanbul - Bünyesinde bulunan İş Dünyasındaki Kadın Komisyonu (İDK) aracılığıyla 2007 yılından bu yana kadınların iş hayatına kazandırılması için çok sayıda projeyi hayata geçiren Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), 19 Ekim’de iş dünyasının önde gelen yöneticilerini “Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinde Kadının Rolü Zirvesi’nde bir araya getirecek. Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliği ile gerçekleştirilecek zirveye, ulusal ve uluslararası camiadan çok sayıda önemli isim katılacak.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın katılımıyla gerçekleştirilecek zirve, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, TÜRKONFED İDK Komisyonu Başkanı Yasemin Açık, Birleşmiş Milletler Türkiye Mukim Koordinatörü Irena Vojackova Sollorano ve Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Empower Women Avrupa ve Orta Asya Bölge Koordinatörü Meral Güzel’in açılış konuşmaları ile başlayacak.

 

Kadooğlu: “Kadın Güçlenirse Toplum Güçlenir”

Cinsiyet eşitliğini hayatın her alanında sağlamanın Türkiye’nin sosyo-ekonomik kalkınması açısından vazgeçilmez bir öneme sahip olduğunu ifade eden TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, “TÜRKONFED olarak ana çalışma alanlarımızdan birisi de iş dünyasına kadınların aktif katılımının sağlanması ve toplumsal cinsiyet eşitliği noktasında, siyasetten ekonomiye, toplumsal hayattan sosyal ve kültürel hayata kadar kadınların topuk seslerinin duyulmasıdır.

 

 

 

 

Sürdürülebilir kalkınma ve güçlü ekonomik yapı, ancak toplumun yarısını oluşturan kadınları; sosyal, ekonomik, siyasal ve kültürel yaşam alanlarında daha fazla yer almaları ve kadınların güçlenmesi ile mümkün olur. Bu nedenle “Kadın Güçlenirse, Toplum Güçlenir” felsefesiyle kadınların çok yönlü güçlendirilmesi için bu yıl ikinci kez Kadın Zirvesi düzenliyoruz. Bu zirveden çıkacak sonuçların çok önemli olacağına inanıyoruz” dedi.

 

Açık: Kadının toplumdaki yerinin iyileştirilmesini amaçlayan tüm projelerin doğal paydaşıyız

Ekonomik ve sosyal olarak güçlü bir toplumun ancak toplumun yarısını oluşturan kadınların, yaşamın her alanında ve karar alma mekanizmalarında erkeklerle eşit etkinlik düzeyinde yer almaları ile mümkün olabileceğini belirten TÜRKONFED Başkan Yardımcısı ve İDK Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, “TÜRKONFED İDK Komisyonu olarak bu bakış açısıyla Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri olan kadının toplumdaki yerinin iyileştirilmesini amaçlayan tüm projelerin doğal paydaşıyız. Bu kapsamda 19 Ekim’de gerçekleştireceğimiz Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinde Kadının Rolü Zirvesi’nde kadının yaşamın tüm alanlarında güçlenmesi, toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin giderilmesi ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmada kadının rolü konularını irdeleyerek, çözüm önerilerini detaylı bir şekilde konuşma imkânı bulacağız. Dünyanın çeşitli ülkelerinden kadın girişimcileri bir araya getirerek önemli bir etkileşim ve networking oluşturmasını beklediğimiz zirvede, Türkiye’deki kadının ve kadın girişimcilerin statüsüyle ilgili dünyaya olumlu mesaj iletilmesini, kadın konusunda farkındalık artışı sağlanmasını, iş yaşamı ve sosyal/kültürel yaşamda kadının görünürlüğü ve kadın savunuculuğunun artmasını bekliyoruz” diye konuştu.

 

Yerli ve yabancı önemli katılımcılar zirvede

Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emine SabancıProcter and Gamble Türkiye ve Kafkaslar Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Tankut TurnaoğluTEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz, SUTEKS Grup Yönetim Kurulu Başkanı Nur Ger, Garantisi Bankası CEO’su Ali Fuat Erbil ve Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İdil Yiğitbaşı gibi Türk iş dünyasının önde gelen yöneticileri de panelist olarak katılacak. Zirvenin çok önemli uluslararası panelistleri arasında ise Unilever Pakistan CEO’su Shazia Syed, Sodexo Global Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Satu Hescung, EBRD Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Oksana Pak, C@rma-Care Move Act Direktörü Sandrine Ramboux, Livstcket Kurucu ve CEO’su Birgitta Notlöf, Ürdün İş Geliştirme CEO’su Nayef Stetieh ve Gulf African Bank Genel Müdürü Abdalla Abdulkhalik de yer alacak.

 

TÜRKONFED Hakkında: Çatısı altında 25 federasyon ve 205 dernek üzerinden 24 bin iş insanı ve 40 bine yakın şirket yer alan TÜRKONFED, üye tabanı ile toplam (enerji dışı) dış ticaretin yüzde 83'ünü, tarım ve kamu dışı kayıtlı istihdamın yaklaşık yüzde 55’ini sağlamaktadır. İstanbul, Batı Anadolu, Marmara ve İç Anadolu, Trakya, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz, Orta Anadolu, Doğu Karadeniz, İç Anadolu, Güney Ege, Doğu Marmara, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz, Güney Marmara, Çukurova, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Güneydoğu, Zafer, Doğu, Serhat, Dicle ve Fırat Sanayici ve İşadamları Federasyonu’nun yanı sıra Sektörel Dernekler Federasyonu, Moda ve Hazır Giyim Federasyonu, Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu da TÜRKONFED üyeleridir. TÜRKONFED, Avrupalı KOBİ’lerin çatı örgütü olan ve 12 milyon firma ve 55 milyon çalışanı temsil eden Avrupa Esnaf, Sanatkar ve KOBİ Birliği (UEAPME) üyesidir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx