Türk Telekom ve MIT Sloan İşbirliği ile Boston - İstanbul arasında teknoloji köprüsü

Türk Telekom Akademi’nin dünyanın önde gelen işletme okullarından MIT Sloan Yönetici Geliştirme Okulu ile iş birliği yaparak, geleceğin teknoloji liderlerini yetiştirmeyi hedeflediği Liderlik Gelişim Programı eğitimleri ilk mezunlarını verdi. MIT Sloan Yönetici Geliştirme Okulu’nun Türkiye’de ilk defa Türk Telekom için özel olarak tasarladığı Liderlik Gelişim Programı kapsamında, Türk Telekom ve iştiraklerinden 30 yönetici geleceğin teknoloji lideri olma yolunda eğitimlerini tamamladı. Liderlik Gelişim Programı’nın ilk modülü Boston MIT kampüsünde, ikinci modülü ise İstanbul’da gerçekleştirildi.

Türk Telekom ve MIT Sloan İşbirliği ile Boston - İstanbul arasında teknoloji köprüsü
Türk Telekom ve MIT Sloan İşbirliği ile Boston - İstanbul arasında teknoloji köprüsü Tugrul Demir
Bu içerik 783 kez okundu.

Türkiye’nin en büyük kurumsal okulu Türk Telekom Akademi’nin, dünyanın en itibarlı üniversitelerinden Massachusetts Institute of Technology (MIT)’nin Sloan Yönetici Geliştirme Okulu ile birlikte, geleceğin teknoloji liderlerini yetiştirmek üzere başlattığı eğitimler ilk mezunlarını verdi. MIT Sloan’ın Türkiye’de ilk defa bir şirket için özel olarak tasarladığı Liderlik Gelişim Programı kapsamındaki eğitimlerin ikinci modülü, 30 yöneticinin dünya standartlarında aldığı eğitimle İstanbul’da gerçekleşti.

 

 

İlk eğitim Boston MIT Kampüsü’nde, ikincisi ise İstanbul’da gerçekleşti

Türk Telekom yöneticilerinin küresel strateji, yenilikçilik, liderlik, kültürel dönüşüm ve stratejik iş birlikleri gibi alanlarda yetkinliklerinin geliştirilmesi amaçlanan programın ilk modülü 9-13 Nisan 2017 tarihlerinde Boston MIT Kampüsü’nde, Türk Telekom ve grup şirketleri Sebit, Argela ve İnnova’nın yanı sıra Türk Telekom International’dan 30 yöneticinin katılımıyla gerçekleşti.

 

İlk modülde, sınıf eğitimleri, MIT’nin ABD’deki laboratuvar ve merkezlerine geziler, uzaktan e-eğitim modülleri, grup projeleri ve vaka çalışmaları gibi farklı öğrenme tekniklerini içerirken, eğitim alan yöneticiler, MIT profesörleri ile stratejik projelerde birebir çalışma imkânı buldu. Dünyadaki liderlik trendlerini anlama, kültürel değişim ve kurumsal dönüşümü yönetme, yüksek performanslı sürdürülebilir bir kültür oluşturma, inovatif düşünme ve stratejik işbirliği geliştirme gibi alanlardaki yetkinliklerinin geliştirilmesine katkı sağlayacak konularda eğitim alan yöneticiler; ikinci modülde ise, girişimci liderlik ve organizasyonel değişim, dinamik iş ortamlarında stratejik bütünlük ve operasyonel mükemmellik, global telekomünikasyon sektöründen uygulama örnekleri gibi konulara odaklandılar. Türk Telekom Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcılarına aylarca üzerinde çalışarak geliştirdikleri projeleri sunarak programı tamamladılar.

 

MIT’nin ünlü işletme profesörü Charles Fine da eğitmenler arasında

Eğitimde ders veren isimler arasında Global Operasyonlar Chrysler Liderleri Yönetim Profesörü, İşletme Yönetimi ve Mühendislik Sistemleri Profesörü ve Uluslararası Motorlu Araç Programı Eş Direktörü görevlerini yürütmekte olan Prof. Charles Fine ve Program Yöneticisi, Kıdemli Öğretim Görevlisi Court Chilton gibi ünlü eğitmenler yer aldı. Ayrıca katılımcılara Prof. Charles Fine’ın Clockspeed (Saat Hızı) adlı kitabı hediye edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx