Taze Sebze Fideleri Ve Tohumculuk

Taze sebzeler, yeşil yapraklı bitkiler ve renkli yapraklıların yetiştiriciliği, tohum ve fideler ile yapılmaktadır. Taze sebze ve yeşillik firmaları toptan satış ve toptan tohum- fide satışlarıyla hizmet vermektedir.

Taze Sebze Fideleri Ve Tohumculuk
Taze Sebze Fideleri Ve Tohumculuk
Bu içerik 942 kez okundu.

            Taze sebzeler, yeşil yapraklı bitkiler ve renkli yapraklıların yetiştiriciliği, tohum ve fideler ile yapılmaktadır. Taze sebze ve yeşillik firmaları toptan satış ve toptan tohum- fide satışlarıyla hizmet vermektedir. Yerel ve uluslararası tohumlar, yetiştirilecekleri iklim ve toprak cinslerine göre gruplandırılmaktadır. Türkiye'de fidecilik ve tohumculuk, toptan satış şeklinde yapılmaktadır. Fide satış merkezleri, web üzerinden hizmet sunmaktadır. Akdeniz, Ege, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu'da yetiştirilebilen meyve sebze türleri, organik cinsleri ve toprak çeşitlerine göre belirtilmektedir.

 

  Marul Fideleri Toptan Satışı

 

            Onlarca çeşidi bulunan marul bitkisi, fide yetiştirme firmalarından temin edilerek üretilmektedir. En az 15 çeşidi bulunan marul fidesi, 100'den fazla çeşit marul tohumu ile Türkiye'de satışa sunulmaktadır. Yurt dışından getirilen tohumlar, bilinen firmalar aracılığı ile gerçekleştirilmekte, Tarım Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanarak yetiştirilmesine izin verilmektedir. Kıvırcık marul fidesi, iceberg marul fidesi, düz marul fidesi, Dragone kıvırcık marul fidesi, Manavert düz marul fidesi, Maritima kıvırcık fidesi, Cervantes düz marul fidesi, Giardina kırmızı kıvırcık fidesi, Cartegenas fidesi, Caipira kırmızı kıvırcık fidesi bu çeşitlerden bazılarıdır. Sofraları renklendiren ve besin değeri yüksek olan marul bitkisi, salataların baş tacı olarak yüzlerce çeşidiyle fide ve tohumlarla yetiştirilmektedir.

 

  Taze Sebzecilik ve Fideleri

 

            Sebze yetiştiriciliği ve toptan sebze fidesi satışı hem Türk tohumları hem de ithal edilen farklı sebze tohumları ile gerçekleştirilmektedir. Organik ve hormon kullanılarak üretilen sebzeler, farklı aşılama teknikleriyle yapılan sebzeler, çeşitli imal teknikleriyle üretilmektedir. Taze sebze fidesi genellikle toptan satılmakta, kişisel ve özel bağ- bahçelerde yetiştirilmek için parekende de satılmaktadır. Domates fidesi, biber, patlıcan, kabak fidesi, hıyar fidesi, karpuz fidesi, kavun ve özel sebze fideleri, sebze fidesi firmalarında satışa sunulmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx