1800 Yıllık Dongyang Kenti Türk Misafirlerini Büyüledi

Çin Uluslararası Radyosu - "İpek Yolu'nda Çin-Üreten Çin" etkinliğinin sekizinci gününde Türk medya temsilcileri Çin'in ünlü turizm kentlerinden Dongyang'da tarihi ve turistik cazibe merkezlerini ziyaret etti. Çin Uluslararası Radyosu - "İpek Yolu'nda Çin-Üreten Çin" etkinliğinin sekizinci gününde Türk medya temsilcileri Çin'in ünlü turizm kentlerinden Dongyang'da tarihi ve turistik cazibe merkezlerini ziyaret etti.

1800 Yıllık Dongyang Kenti Türk Misafirlerini Büyüledi
1800 Yıllık Dongyang Kenti Türk Misafirlerini Büyüledi Tugrul Demir
Bu içerik 333 kez okundu.

Zhejiang eyaletinin merkezinde bulunan Dongyang'da konukların ilk durağı Ming ve Qing Hanedanlığı dönemlerinden kalma yapı gruplarından oluşan tarihi Lu Köşkü oldu. Dongyang kentinin doğu kapısında yer alan Lu Köşkü 1456-1462 yıllarında yapıldı. Çin'de halk arasında söylenen "kuzeyde Yasak Kent, güneyde Lu Köşkü" sözü, köşkün önemini belirtiyor. Lu Köşkü, antik yapı uzmanları tarafından "uluslararası niteliğe en çok sahip doğu köşkü" olarak adlandırılıyor.

Lu Köşkü, 1988 yılında Ulusal Arkeolojik Yapıları Koruma Listesi'ne ve 2008 yılında Ulusal Maddi Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne girdi. Lu Köşkü girişindeki anıt kapılarda, kuşaklar boyu köşkün sahibi olan Lu ailesi fertlerinin isimleri yer alıyor. Lu Köşkü, diğer güneydeki ev ve konaklardan farklı olarak, kuzeydeki yapılar gibi gizemli bir yapısal düzene ve etkileyici süslemelere sahip.

Çin Uluslararası Radyosu ve Çin'in Ankara Büyükelçiliği tarafından organize edilen etkinlik kapsamında misafirler, daha sonra yeniden inşa edilen meşhur Yuanmingyuan Sarayı'nı gezdi.

Qing Hanedanlığı'nda 6 nesil boyunca imparatorların ülkenin tüm gücünü kullanarak 150 yılda inşa ettiği Yuanmingyuan Sarayı, 1860 yılında İngiliz-Fransız askerler tarafından yıkıldı. Hengdian Grubu Kurucusu Xu Wenrong, yurtseverliği ve sorumluluğu ile o güzel sarayı ve manzarasını 5 yıl içinde yeniden canlandırdı. Bire bir ölçülerde yapılan bu yeni saray, orjinaline yüzde 84 oranında benzemektedir. 105 bahçesi olan yeni sarayın kurulu olduğu alanda, Batı ve Çin kültürleri bir arada yer alıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx