Zorlu PSM, Meme kanserine seyirci kalmıyor!

Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Türkiye Meme Vakfı (MEVA) ile 2 yıldır sürdürdüğü Pembe Koltuk projesine bu sene de “Meme Kanseri Farkındalık Ayı”nda devam ediyor. Proje kapsamında, Zorlu PSM’nin Ekim ayı boyunca gerçekleşecek etkinliklerinde, bazı seyirci koltuklarının pembe kılıfla kaplanıyor; böylelikle “meme kanseri” ve “erken teşhis”in önemine dikkat çekiliyor. Pembeyle kaplanan koltukların geliri de imkanları kısıtlı kadınların mamografi taramaları için MEVA’ya bağışlanıyor.

Zorlu PSM, Meme kanserine seyirci kalmıyor!
Zorlu PSM, Meme kanserine seyirci kalmıyor! Tugrul Demir
Bu içerik 862 kez okundu.

Zorlu PSM, “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” kapsamında; Türkiye Meme Vakfı ile işbirliği yaparak Ekim ayında gerçekleşecek performanslarında, koltuklarının bazılarını pembe koltuğa dönüştürerek etkinliğe katılan ziyaretçilerin konuyla ilgili farkındalığının artmasını amaçlıyor. Pembe koltukların bilet gelirleri aynı zamanda proje kapsamında MEVA’ya bağışlanıyor.

 

Projenin ilk iki yılında yaklaşık 30 bin sanatsever bilinçlendirildi...

Geçtiğimiz 2 sezonda da Ekim aylarında uygulanan, Zorlu PSM ve MEVA işbirliğiyle hayata geçirilen Pembe Koltuk projesi, sanat yoluyla her yaştan kadına ulaşmayı ve konu özelinde binlerce kişinin farkındalığını artırmayı bu yıl da sürdürecek. “Meme kanserine seyirci kalmıyoruz” sloganıyla seslenen proje kapsamında; Ekim ayı boyunca, 12 etkinlikte pembe koltuklar saklı olacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim