Işıltılı ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Altın Kurallar

Günümüzde yoğun iş temposu ve stresli yaşam şeklimiz, ruh ve beden sağlığımızı etkilemekte, bunun genel yansımasını da görüntümüzde ve en çok da cildimizde hissetmekteyiz. Dermatoloji Uzmanı Dr. Yelda Bice sağlıklı bir cilt için ipuçlarını anlattı.

Işıltılı ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Altın Kurallar
Işıltılı ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Altın Kurallar Tugrul Demir
Bu içerik 589 kez okundu.

Sosyal yaşantıda karşılıklı en çok temas kurduğumuz ve odaklandığımız bölgemizin yüzümüz olduğunu söyleyen Dr. Yelda Bice, günümüz yaşam şartlarının cildin daha kuru, nemsiz, mat, lekeli ve sağlıksız görünmesine sebep olduğunu söylüyor. Hemen hemen her yaş grubunda bu problemlerin görülebildiğine vurgu yapan Bice “Bu noktada hekim olarak, sağlıklı beslenmeden, sağlıklı yaşam alışkanlıklarına kadar geniş bir yelpazeden bahsetmek doğru olacaktır. Kişilerin kendi cilt tiplerini tanıyıp, ne tür ürünler kullanacakları, neleri yapmaları ya da yapmamaları gerektiğini bilmeleri önemlidir. Bu konuda kişilerin dermatoloğuna danışması gerekmektedir” dedi.

 

“Sağlıklı görünüm için ek uygulamalara ihtiyaç duyulabilir”

 

Kişisel bakım ürünlerini kullanmak kadar, sağlıklı cilt için tedavi ve destek noktasında ek uygulamalara ihtiyaç duyulduğunu anlatan Dermatolog Dr. Yelda Bice, şunları söyledi: “Bu uygulamalar arasında, özellikle cilt bakımlarından, gençlik iksiri, somon DNA, vitamin kokteyllerinden oluşan mezoterapi, uygulamalarına, hızla ve hemen sonuç aldığımız dolgu botoksa, yeni teknojilerle üretilen cilde yoğun ve uzun süreli nem veren tek seanslık hyaluronik asit uygulamalarına kadar geniş yelpazede işlem seçenekleri bulunmaktadır. Bunları gerekliliğe göre fazla zaman ayırmadan kısa sürede sonuç alabileceğimiz küçük dokunuşlar şeklinde uygulayabiliyoruz ve tabi ki bunların hepsi daha sağlıklı, güzel, görünümü sağlayabilmek için yaptığımız uygulamalar.”

 

“Doğal yaş alma sürecimizi yaşayalım”

 

Dr. Yelda Bice, dolgu yani hyaluronik asit uygulamalarında hızlı ve hemen sonuç alındığını belirtti. Bu tür uygulamaların yüz gençleştirme, mimik çizgileri ve yüzdeki düşme sarkmalarda öncelikli seçenek olabildiğini de söyleyen Bice sözlerine şöyle devam etti: “Somon DNA ve mezokokteyller ile de ciltteki yorgunluğu matlığı alarak ve cilt tonlamasını eşitleyerek, ciltteki gergin genç görünümü ortaya çıkarabiliyoruz. Son zamanlarda dinamik dolgular ile mimik kaybına neden olmadan başarılı doğal sonuçlar alabilmekteyiz. Yine tek seanslık nem ağırlıklı yeni teknolojilerle üretilen hyaluronik asit uygulamaları ile de cildimizin yapı taşı olan hyaluronik asiti cilt altı dokuya vererek uzun süreli cilt nemini sağladığımız gibi kollageni de yenileyerek ciltte isteğimiz canlılığı ve yenilenmeyi sağlayabilmekteyiz. Tüm bu işlemlerin amacı, kişinin cilt kalitesini bozmadan, tam tersine iyileşme yönünde artırarak doğal yaş alma sürecini sağlamaktır. Güzel olan nokta ise kişinin mevcut problemi ve beklentisine yönelik kişiye özel tedavi seçeneklerinin sunulabilmesidir. Unutmayalım ki, insanın cilt sağlığı ve genel görünümünün iyi olmasının etkileri tüm yaşantısına yansımaktadır.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx