Başakşehir’de Tiyatro Akademisi kayıtları başladı

Başakşehir Tiyatro Akademisi’nde 3. dönem müracaatları başladı. Akademiden 2016-2017 eğitim döneminde 160 öğrenci derslerini başarıyla tamamlayarak, MEB onaylı 164 saatlik “Uygulamalı Tiyatro’’ sertifikası almaya hak kazandı.

Başakşehir’de Tiyatro Akademisi kayıtları başladı
Başakşehir’de Tiyatro Akademisi kayıtları başladı Tugrul Demir
Bu içerik 652 kez okundu.

Başakşehir Belediyesi tarafından Bilgievleri Tiyatro Kulüpleri’nden mezun olan öğrencilerin eğitimlerini aralıksız sürdürebilmeleri amacıyla hayata geçirilen Tiyatro Akademisi’ne 3. yılında da yoğun ilgi var. Katılımcılarına dolu dolu ve kapsamlı bir program sunan akademiye, ilçede ikamet eden tüm lise öğrencileri başvuru yapabiliyor.

 

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Tiyatro Akademisi ile gençlere kendini ifade edebilme yeteneklerini geliştirme imkanı sunduklarını belirterek, “Toplumda yönlendirilen değil topluma yön veren bireyler yetiştirmeye gayret ediyoruz” dedi.

 

Akademide sene boyunca, konservatuar düzeyinde; oyunculuk, doğaçlama, metin çözümleme, dramaturji, pandomim-beden hareket, konuşma teknikleri, diksiyon ve tiyatro tarihi dersleri veriliyor. Akademide eğitimler, her hafta pazartesi, salı, çarşamba, perşembe günleri 18.00-21.00 saatleri arasında Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi ve Bilgievlerinde 11 eğitmen tarafından veriliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx