Çin-Rusya Ortak Deniz Askeri Tatbikatı Sona Erdi

Tatbikatın kapanış törenine, Çin tarafının komutanı Çin Deniz Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Tian Zhong ve Rus tarafının komutanı Rusya Deniz Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Aleksandr Fedotenkov katıldı.

Çin-Rusya Ortak Deniz Askeri Tatbikatı Sona Erdi
Çin-Rusya Ortak Deniz Askeri Tatbikatı Sona Erdi Tugrul Demir
Bu içerik 626 kez okundu.

 

Tian Zhong törende yaptığı konuşmada, tatbikata Çin ve Rusya'nın dört büyük gemi filosunun katıldığını ve tatbikatın daha geniş alanı kapsadığını ifade etti.

Tian, tatbikat içeriklerinin daha derin, organizasyonun standardının daha iyi, haberleşme sisteminin ise daha pürüzsüz olduğunu ve bu durumun Çin-Rusya ortak deniz tatbikatının daha yüksek seviyeye çıktığının bir göstergesi olduğunu belirtti.

Aleksandr Fedotenkov ise, iki donanmanın ortak hedefinin küresel deniz güvenliği ile istikrarını korumak olduğuna işaret etti.

İki deniz kuvvetinin tatbikat süresince sıkı işbirliği yaparak, çeşitli görevleri başarıyla tamamladığını dile getiren Fedotenkov, özellikle tatbikatın ikinci aşamasında gerçekleşen kurtarma faaliyetlerinin iki taraf arasındaki eşgüdüm ve iletişim seviyesinin daha da yükseldiğini yansıttığını ifade etti.

Söz konusu askeri tatbikat, Çin ile Rusya arasındaki kapsamlı stratejik işbirliği ile ortaklık ilişkilerini sağlamlaştırmayı ve iki ordu arasındaki dostluk ile somut işbirliğini derinleştirmeyi hedefliyor.

Ayrıca, iki ülkenin deniz kuvvetlerinin denizdeki tehditleri beraber göğüslemesinin yanı sıra, bölgesel istikrarı birlikte koruma yeteneklerini güçlendirme ve iki tarafın denizdeki ortak harekatının organizasyonu ile komutanlık seviyesini yükseltme konuları da tatbikatın diğer amaçları arasında yer alıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx