Sektörünün Yükselen Yıldızı : Doğanur Kağıtçılık

Bugün Mersin’de faaliyet gösteren Doğanur Kağıtçılık’a konuk olduk. MFO Group’a bağlı şirketlerden biri olan ve diğer grup şirketi Fatmer Dış Ticaret’e nispeten üretime yönelik yatırımları ile gündeme Doğanur Kağıtçılık ile ilgili bilinmeyenleri şirket Genel Müdürü Mehmet Fatih Öztoprak’a sorduk.

Sektörünün Yükselen Yıldızı : Doğanur Kağıtçılık
Sektörünün Yükselen Yıldızı : Doğanur Kağıtçılık Tugrul Demir
Bu içerik 1193 kez okundu.

Bugün Mersin’de faaliyet gösteren Doğanur Kağıtçılık’a konuk olduk. MFO Group’a bağlı şirketlerden biri olan ve diğer grup şirketi Fatmer Dış Ticaret’e nispeten üretime yönelik yatırımları ile gündeme gelen Doğanur Kağıtçılık ile ilgili bilinmeyenleri şirket Genel Müdürü Mehmet Fatih Öztoprak’a sorduk.

 

Sizleri bilgilendirici bir o kadar da keyifli bu sohbetimizle başbaşa bırakıyoruz:

- Sohbetimize başlamadan, burada sizlerle olmaktan büyük şeref duyduğumuzu belirtmek istiyoruz.

• O şeref bizlere ait efendim, hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz.

- Hoşbulduk diyelim ve müsadenizle ilk sorumuzu yöneltelim: Efendim, bize firmanızdan bahseder misiniz?


• Tabii memnuniyetle. Uzun fizibilite çalışmalarının akabinde yarı donanımlı bir şekilde 2013 yılında Polonya/Varşova’da, şahsım ve Hollanda’da mukim olan bir arkadaşım ile restoran grubu yan sarf malzemeleri sektörüne merhaba dedik. Yaklaşlık iki sene, pazarı tanıma, müşteri portföyü toplama ve tedarikçi arayışla geçti. Bu iki seneyi hikayesi meşhur bambu ağacı tohumunun toprak altında geçirdiği süre gibi telakki edebiliriz. Maddi karşılığı olmayan fakat geleceğimizi inşâ ettiğimiz bir dönemdi. Nihayet bu dönemin akabinde, 2015 yılında Türkiye’ye döner dönmez, Fatmer Dış Ticaret’i kurarak Avrupa gastronomi ve döner yan sarf malzemeleri sektörüne biz de varız dedik. Yalnızca 3 ay içerisinde 1.000.000’ün üzerinde bir ciroya ulaştık.  Tabi bu henüz başlangıç aşamasında meydana gelen sıçrayışta, müşteri ve tedarikçi memnuniyetini tek ve değişmez gaye olarak kabul eden ticaret ahlakımız, ürün kalitemiz ve cazip/sabit fiyat politikamız çok etkili oldu.

Tüm bu süreçlerin akabinde, iç pazardan alıp ihraç ettiğimiz ürünlerle ilgili, müşterilerimize daha iyi hizmeti daha uygun şartlarda sunabilmek adına  imalat yapma fikri ortaya çıktı. Bu bağlamda Fatmer Dış Ticaret’ten sadece 9 ay sonra şu an sizleri misafir ettiğimiz Doğanur Kağıtçılık firmasını kurduk.

Bugün geldiğimiz noktada aylık yaklaşık 160 Ton kağıttan mamül restoran yan sarf malzemesi ihraç ediyoruz.

Buna ilaveten devletimizin de desteğiyle bio poşet imalatı ile ilgili yaklaşık 900.000 €’luk bir makine yatırımı yaptık. İnşâllah 2018 yılı itibariyle, pizza kutusu, kraft kağıt torba ve karton bardakta yakaladığımız başarıyı bio plastik poşet ve endüstriyel çöp poşetinde de yakalamayı ümid ediyoruz.

 

  • Peki ithalatçı/tüketici açısından bakarsak neden Doğanur Kağıtçılık ?
  • Sarsılmaz iş ahlakımız, hızlı servisimiz, otomasyona yaptığımız ve yapmayı planladığımız yatırımlar, kaliteli ürünlerimiz, istikrarlı fiyat politikamız, katılımcı, inovatif personellerimiz, satış sonrası müşteri memnuniyetini temel ilke kabul eden pazarlama politikamız ve en mühimi koşulsuz müşteri memnuniyetini, bağlılığını hedef tayin eden ticari anlayışımız.
  • Bu yüzden Doğanur Kağıtçılık.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyoruz. Son olarak çalıştığınız pazar ile ilgili bilgi verebilir misiniz, ürünlerinizi hangi ülkelere satıyorsunuz?

Şu an ağırlıklı çalıştığımız pazar, Avrupa pazarı buna ilaveten Kuzey Afrika ülkelerine ve Katar’a da ihracat yapıyoruz.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Başarılar diliyorum.

Ben teşekkür ederim, şeref verdiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx