Pera Müzesi’nde Tiyatro Okuması: “Peki” ve “Doppelganger”

Pera Müzesi, farklı disiplinleri bir araya getiren etkinlik programına bu sezon tiyatro okuması ile başlıyor. Etkinlikte, genç yazar ve oyuncu Nadir Sönmez’in yazdığı iki oyun “Peki” ve “Doppelganger”, tiyatro meraklılarıyla Pera Café’de buluşuyor.

Pera Müzesi’nde Tiyatro Okuması: “Peki” ve “Doppelganger”
Pera Müzesi’nde Tiyatro Okuması: “Peki” ve “Doppelganger” Tugrul Demir
Bu içerik 772 kez okundu.

Pera Müzesi, sanatın her alanını kapsayan etkinliklerine bir yenisini ekliyor. Tiyatro severleri bir araya getiren oyun okumasında, özellikle Didaskali Tiyatro’daki çalışmalarıyla dikkat çeken genç yazar ve oyuncu Nadir Sönmez’in yazdığı iki oyun, “Peki” ve “Doppelganger” yer alıyor.

“Peki” sanat çevresine eğlenceli ve hicivli bir bakış açısı sunuyor. Okumada Beril karakterini Hare Sürel, Tilbe karakterini Kübra Alp, Kürşat karakterini Nadir Sönmez seslendiriyor. “Doppelganger” ise İstanbul’daki kuir bir gece kulübündeki karşılaşmadan yola çıkıyor. Okumada Zeki karakterini Sinan Berksöz, Ela karakterini ise Reyhan Özdilek seslendiriyor. Pera Café’de ücretsiz olarak gerçekleştirilen okumalar, 9 Eylül Cumartesi günü saat 17.00’ de başlıyor.

 

Nadir Sönmez Hakkında

1989 yılında İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesi Tiyatro Topluluğu’nda oyunculuğa başladı. 2011’de Paris III Sorbonne Nouvelle Üniversitesi’nde Tiyatro Çalışmaları Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Çisil Oğuz ile beraber kurduğu Didaskali Tiyatro’nun Keşmekeş, Detay ve Maşenka isimli oyunları ile Studio 4’ün sahnelediği Ali ile Ramazan’ın yanı sıra Balık Havuzu, Ah Geceler! ve Les Métamorphoses gibi kısa ve uzun metrajlı filmlerde rol aldı. 2016’da başladığı Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Bölümü’nde Oyunculuk yüksek lisansı yapıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx