Pera Müzesi, Bayram Tatilini İstanbul’da Geçirenleri Müzeye Bekliyor!

Pera Müzesi, bayram süresince tüm sanatseverleri, Suna ve İnan Kıraç Vakfı koleksiyonlarıyla oluşturulan “Kesişen Dünyalar”, “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” ve “Kahve Molası” sergilerini görmeye davet ediyor! Müze, 15. İstanbul Bienali kapsamında “Kesişen Dünyalar” kalıcı koleksiyon sergisinin içine yerleştirilen, Meksikalı sanatçı Alejandro Almanza Pereda’ya ait bir tabloyu sergiye bir ay kala görme fırsatı sunarken, Pera Eğitim Atölyesi’nde devam eden “Yaz Yaz Yaz” adlı sergi, sanat dolu bir bayram geçirmek isteyen tüm ziyaretçilere kapılarını açıyor.

Pera Müzesi, Bayram Tatilini İstanbul’da Geçirenleri  Müzeye Bekliyor!
Pera Müzesi, Bayram Tatilini İstanbul’da Geçirenleri  Müzeye Bekliyor! Tugrul Demir
Bu içerik 622 kez okundu.

Pera Müzesi, Kurban Bayramı’nın ilk günü hariç, 2 Eylül Cumartesi gününden itibaren her yaştan kültür, sanat, tarih ve arkeoloji tutkununu müzeye bekliyor. Bayram boyunca ziyaretçiler, müzede devam etmekte olan 17. ve 19. yüzyıl elçi ve ressamlarını tanıtan Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar; kültür-sanat yaşamımıza büyük katkıları olan Osman Hamdi Bey’in sanatına eğilen Osman Hamdi Bey sergisi4000 yıllık ticaret ve bilim tarihine ışık tutan Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri; Kütahya seramikleri üzerinden kahvenin macerasına odaklanan Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramikleri koleksiyon sergilerini ziyaret edebilir. Sergilere, yetişkinler için Mert Fırat’ın, çocuklar için ise Meltem Cumbul ile Yekta Kopan’ın seslendirdiği, müze bileti yanında ücretsiz sunulan sesli rehber eşlik ediyor.

 

15. İstanbul Bienali kapsamında sanatçı Pereda’nın İstanbul’dan topladığı ve kime ait olduğu bilinmeyen doğa resimlerini betona batırarak ürettiği eserlerden ilki, Pera Müzesi’nde bayram süresince ziyaret edilebilecek eserler arasında yer alıyor. Pereda’nın ürettiği diğer eserler ise bienal açıldıktan sonra görülebilecek.

 

Bayram tatilinde kendilerine sanat rotası oluşturan izleyicilerin müzede görebileceği diğer sergi, Pera Eğitim atölye sergisi “Yaz Yaz Yaz”, 4-17 yaş arasındaki atölye katılımcılarının üretimlerini içeriyor. Pera Eğitim tarafından Çiftdüşün: Çiftgörü ve José Sancho: Erotik Doğa sergilerinden esinle hazırlanan atölyelerde ortaya çıkan üretimler, özellikle doğa ve kitap temalarına odaklanıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx