Otizm Eğitimleri İçin 33.214 Km Yol Kat Edildi!

Tohum Otizm Vakfı Sürekli Eğitim Birimi, otizmli çocuk ailelerine ve öğretmenlerine yönelik ücretsiz olarak düzenlediği eğitimler aracılığıyla; otizmli çocuğa sahip olan aileler, okulunda otizmli öğrencisi bulunan eğitmenler ve üniversite öğrencilerine otizm konusunda farkındalık yaratılarak, uygulamalı eğitimlerle yeni beceriler kazandırılması hedefleniyor.

Otizm Eğitimleri İçin 33.214 Km Yol Kat Edildi!
Otizm Eğitimleri İçin 33.214 Km Yol Kat Edildi! Tugrul Demir
Bu içerik 301 kez okundu.

Eğitimler kapsamında bugüne kadar 33.214 km yol gidilerek 26 il ziyaret edildi.

 

 

Aile ve öğretmenlerin eğitimlerden en üst düzeyde faydalanabilmesi için eğitimlerde kullanılmak üzere toplam 1.740 sayfa görsel materyal de geliştirildi. Eğitimler aracılığı ile bugüne kadar aile ve öğretmenler başta olmak üzere toplam 12.563 kişiye ulaşıldı.

 

 

Tohum Otizm Vakfı Sürekli Eğitim Birimi:

Tohum Otizm Vakfı Sürekli Eğitim Birimi, özel gereksinimli çocukların gelişimini desteklemek, daha çok otizmli çocuk ve ailelerine ulaşabilmek amacıyla Garanti Bankası desteği ile Nisan 2015 tarihinde kuruldu. Sürekli Eğitim Birimi; aile ve öğretmen eğitimleri ile Tohum Otizm Vakfı Mobil Uygulamaları ve Eğitim Portalı’nın geliştirilmesi ve sürekliliğinin sağlanması, yeni teknoloji ve uygulamalardan faydalanılarak eğitim materyalleri ve metotlarının geliştirilmesine katkı sağlamak için faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

 

Tohum Otizm Vakfı Hakkında:

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı, "Otizm Spektrum Bozukluğu" olan çocukların erken tanısının konulması, özel eğitimi ile topluma kazandırılmasına öncülük edilmesi ve bunun yurt çapında yaygınlaştırılması amacıyla, kar amacı gütmeyen ve kamu yararını gözeten bir sağlık ve eğitim vakfı olarak 15 Nisan 2003 tarihinden bu yana çalışmalarını yürütmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx