​ABDİ İBRAHİM OTSUKA'NIN ‘GÖRMEZDEN GELMEYELİM’ PROJESİNE 3 ÖDÜL BİRDEN

Abdi İbrahim Otsuka tarafından hayata geçirilen ‘Görmezden Gelmeyelim’ projesi, dünyanın en prestijli iş dünyası ödüllerinden biri olan Stevie Uluslararası İş Ödülleri kapsamında 3 ödüle birden layık görüldü.

​ABDİ İBRAHİM OTSUKA'NIN ‘GÖRMEZDEN GELMEYELİM’ PROJESİNE 3 ÖDÜL BİRDEN
​ABDİ İBRAHİM OTSUKA'NIN ‘GÖRMEZDEN GELMEYELİM’ PROJESİNE 3 ÖDÜL BİRDEN Tugrul Demir
Bu içerik 550 kez okundu.

Şizofreni konusunda toplumsal bilinç oluşturmayı hedefleyen, Abdi İbrahim Otsuka tarafından hayata geçirilen ‘Görmezden Gelmeyelim’ projesi, bu sene 14.’sü düzenlenen Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde 1 gümüş, 2 bronz madalya olmak üzere 3 ödül birden kazandı. Görmezden Gelmeyelim projesi, ‘Avrupa’da Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi’ kategorisinde ‘Gümüş Stevie Ödülü’, ‘Medya İlişkileri’ kategorisinde ‘Yılın PR Kampanyası – Bronz Stevie Ödülü, ‘Sağlık Sektörü’ kategorisinde ise ‘Yılın PR Kampanyası – Bronz Ödül’e layık görüldü. 60 ülkeden katılımın gerçekleştiği Stevie Ödülleri’nde kazananlar, 21 Ekim’de Barselona’da düzenlenecek tören ile ödüllerine kavuşacak.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Abdi İbrahim Otsuka Genel Müdürü Elif Elkin: “Abdi İbrahim Otsuka, dünyanın ilk 30 ilaç şirketi arasında yer alan ve psikiyatride dünyanın en büyük 3 firmasından biri olan Otsuka ile 100 yılı aşkın süredir iyileştirmek için çalışan Abdi İbrahim’in ortaklığıyla kurulan bir şirket. Abdi İbrahim Otsuka olarak psikiyatri alanını sahipleniyor ve bu alanda akla gelen ilk marka olma yolunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu yıl beşinci yılını kutlayan ve iyileştirme inancıyla gece gündüz çalışan genç bir şirket olarak, sosyal sorumluluk projelerimizle de iyileştirmeye devam ediyoruz. Almış olduğumuz bu ve benzeri ödüller bizi yeni toplumsal katkı projeleri için daha da cesaretlendiriyor, heyecanlandırıyor” dedi. Dünyada yaklaşık 51 milyon, Türkiye’de ise 400-600 bin şizofreni hastası olduğunu belirten Elkin sözlerini şöyle sürdürdü: “Toplumsal baskıdan çekindiği için hastalığını gizleyenleri de düşündüğümüzde ortaya oldukça ciddi bir rakam çıkıyor. Şizofreni hastaları ve aileleri, hastalığın yanı sıra toplumun ön yargıları ile de savaşmak zorunda. Abdi İbrahim Otsuka olarak biz de hayata devam etmek isteyen şizofreni hastalarına dikkat çekebilmek ve onların toplumda var olabilmelerini desteklemek amacı ile 2014 yılında “Görmezden Gelmeyelim” projesini başlattık. Aldığımız bu ödül bizi fazlasıyla gururlandırdı ve mutlu etti.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx