Beyaz yakalıların hislerine tercüman filmler

Türkiye’nin sinemaya dair en geniş sosyal içerik platformu Sinemia Social, her beyaz yakalının kendinden bir parça bulacağı, bazen gülüp bazen hüzünleneceği 21 filmi bir araya getirdi. Dövüş Kulübü gibi eleştirel yapımlardan Asri Zamanlar gibi klasiklere, komedi şaheserlerinden ödüllü yapımlara kadar hayli zengin bir seçki sunan listedeki filmler, yazın çalışmakta biraz zorluk çeken beyaz yakalıların hislerine tercüman olacak, ‘tatil’ özlemini empatiyle yatıştıracak.

Beyaz yakalıların hislerine tercüman filmler
Beyaz yakalıların hislerine tercüman filmler Tugrul Demir
Bu içerik 534 kez okundu.

Halen tatile gidememiş beyaz yakalılar veya aklı tatilde kalanlar, yazın sıcak günlerinde Sinemia Social editörlerinin belirlediği bu filmleri izleyerek, empati denizlerinde rahatlayabilir, yoğun iş günlerinin ardından derman bulabilir. Sinemia’nın Beyaz Yakalıların Kolayca Handle Edip, Ofis Arkadaşlarına Push Edeceği 21 Film isimli listesindeki filmler, ofis insanlarının yaşamlarına dokunuyor, iyisiyle kötüsüyle iş hayatının içinden kesitler sunuyor ve beyaz yakalı kahramanların gönüllere taht kuran hikayelerini konu alıyor. İşte www.sinemia.com‘daki o filmlerden bazıları:

 

 

Asri Zamanlar (Modern Times, 1936)

Charlie Chaplin’in muhteşem dehasının ürünü bu başyapıt, günümüz toplumundaki çalışan insanın sıkıntılarına parmak basan belki de ilk örneklerden. 1929'da yaşanan Büyük Buhran döneminin etkisi ile toplumsal koşulların ve ekonominin bozulması ve illa ki ardından gelen işsizlik sorununa parmak basan film, Chaplin’in kendine has mizahının da etkisiyle neredeyse yüz senedir ‘modern’ kalmayı başaranlardan.

 

Sigara İçtiğiniz İçin Teşekkürler (Thank You for Smoking - 2006)

Şirketiniz sigara üretiyorsa ve siz onun sözcüsüyseniz yapacak çok bir şey yok; ya istifa edeceksiniz ya da şirketinizi savunacaksınız. Kahramanımız Nick’in, iş ahlakını bir kenara bırakıp, müzakere tekniklerinde ustalaştığı bu film, geçtiğimiz 10 yılın en sevilenlerinden.

 

Sosyal Ağ (The Social Network, 2010)

Facebook’un kuruluş hikayesini anlatan filmin yönetmenliğini David Fincher üstleniyor. Kendi işini kurma hayali kuran her beyaz yakalının, adeta bir ders niteliğinde tekrar tekrar izlediği film, ofis sohbetlerine bol malzeme çıkaracak cinsten.

 

Tezgahtarlar (Clerks, 1994)

İş hayatının beklenmedik çileleri karşısında, kahramanımız Dane çıldırmasın da kim çıldırsın! Gerçekten komik bir film izlemek isteyen beyaz yakalılar için geliyor.

 

Hayallerin Peşinde (Revolutionary Road, 2008)

Başrollerini Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet’ın paylaştığı film, adeta “iş hayatı aramıza giremez” diyen sevgililere sesleniyor. Banliyöde huzurla yaşamaya çalışan ailenin mutluluğu türlü anlaşmazlıklarla çıkmaza giriyor.

 

Şeytan Marka Giyer (The Devil Wears Prada, 2006)

Moda dünyasının korkunç kraliçesi Miranda’nın asistanı olan Andy, ıstırap, kölelik, azarlar ve hakaretlerle dolu bir maceraya atılmıştır. Her gün kendine kıyafet seçmekten bunalan, ağzıyla kuş tutsa üstlerine yaranamayan beyaz yakalıların empatiyle izleyeceği bir film.

 

Dövüş Kulübü (Fight Club, 1999)

Fight Club bir dövüş filmi gibi gözüken, bununla beraber çok ciddi bir sistem eleştirisini konu edinen, popüler kültüre verip veriştiren bir film. Seyrettikten sonra içinizde, gardırobunuzu ve hatta evinizi ateşe verip, ardınıza bakmadan çekip gitme isteği uyanabilir, dikkat!

 

Sinemia hakkında:

Sinemia, sinemaseverlerin sinema aşkını sınırsız ve özgürce yaşayabilmeleri için kurulmuş sosyal bir sinema platformudur. Sinemia Premium üyeleri, üyeliklerinin sürdüğü ay boyunca Türkiye’nin her yerindeki tüm sinema salonlarında sınırsız film izleyebilirler. Ayrıca düzenlenen ön gösterim, sanatçı sohbetleri ve özel organizasyonlar ile üyelere sunulan özel, prestijli bir sosyal yaşam biçiminin parçası olurlar. Sinemia banka kartı altyapısıyla lokasyon bazlı teknolojiyi bir araya getiren Türkiye’nin ilk teknoloji girişimidir.

 

Bugün Türkiye ve İngiltere’de faaliyet göstermekte olan Sinemia ilk yatırımını 2015 Aralık ayında pek çok başarılı girişimin yatırımcısı Aslanoba Capital’den almıştır. 2016 yılı Temmuz ayında Aslanoba Capital ve İstanbul Startup Angels üyelerinden Ali Çebi ve Burak Örücü Sinemia’nın ikinci yatırımını gerçekleştirmiştir. Üçüncü yatırım için aynı yıl içerisinde Silikon Vadisi merkezli venture capital firması 500 Startups ile el sıkışmış, bunu 2017 yılının ilk ayında Revo Capital yatırımı takip etmiştir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx