ANTALYA FİLM FORUM’DA DESTEK ARTIYOR!

54. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında gerçekleşen, direktörlüğünü Zeynep Atakan’ın üstlendiği Antalya Film Forum, 22-26 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu yıl dördüncüsü yapılacak olan “Forum”da 200’e yakın alanında uzman, ulusal ve uluslararası sinema profesyoneli ağırlanacak ve Türk yapımlarına verilen destek arttırılacak.

ANTALYA FİLM FORUM’DA DESTEK ARTIYOR!
ANTALYA FİLM FORUM’DA DESTEK ARTIYOR! Tugrul Demir
Bu içerik 493 kez okundu.

Avrupa’daki en önemli endüstri etkinliklerinden biri haline gelen ve geçtigimiz

3 yıl içerisinde dünya prömiyerlerini saygın festivallerde yapan pek çok projeye destek

olan “ Antalya Film Forum” bu yıl 22-26 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.

Ortak yapım olanaklarını arttırmayı, sinema sektörünün gelişimini desteklemeyi, yapımcı ve yönetmenleri teşvik ederek Türkiye’de üretilen projelerin uluslararası platformlarda görünürlüğünü ve dolaşımını arttırmayı amaçlayan bir ortak yapım ve proje geliştirme marketi olan Forum, bu yıl daha da güçlenecek ve Türk yapımlara verdiği desteği arttıracak. Aynı zamanda Türkiye ve Dünya Sinema Endüstrisi’nin bir arada olduğu bir iletişim platfomu olma özelliği taşıyan Antalya Film Forum pek çok film projesinin desteklemesini sağlayacak.

FORUM, İKİ YENİ PLATFORMA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK!

Antalya Film Forum, yine kurmaca, belgesel ve work in progress (yapım aşamasında) kategorilerindeki projelerin katılma fırsatı bulacağı “pitching platformları”na ek olarak; bu yıl, iki yeni platforma ev sahipliği yapacak. “Yapımcısını Arayan Projeler Platformu”nda, senaryo geliştirme sunumlarıyla yapımcılarla buluşması sağlanacak ve daha önceki yıllarda verilen “Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu” bu yıl Antalya Film Forum çatısı altında verilmeye devam edecek. Çekimlerinin tamamı veya bir kısmı Antalya’da yapılacak olan projelerin sunumları yapılacak. 

“Kurmaca Pitching ve Belgesel Pitching Platformları” na, Türkiye’den süresi en az 60 dakika olan, geliştirme aşamasındaki uzun metraj film projeleri katılacak.

“Work in Progress Platformu”na, Türkiye’den, çekimlerinin en az yarısını tamamlamış veya post-prodüksiyon aşamasındaki süresi en az 60 dakika olan uzun metraj film projeleri katılabilecek.

“Kurmaca, Belgesel ve Work in Progress Platformları” ve Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu için, projelerin yapım şirketlerinin adına yapımcıları başvurabilecek.

“Yapımcısını Arayan Projeler Platformu” için ise, senaryonun yazarı başvuru hakkına sahip olacak. ; Türkiye’den, süresi en az 60 dakika olan senaryo yazım aşamasındaki kurmaca, belgesel ve animasyon uzun metraj film projeleri başvurabilecek. Bu başvuran projelerin yapımcılar ile işbirliği yapması sağlanacak.

 

Kısa Filmler için yapılacak olan yenilikler ise önümüzdeki günlerde açıklanacak. 
 

“Kurmaca Pitching Platformu” “ Belgesel Pitching Platformu” ve “Yapımcısını Arayan Projeler Platformu” için 7 Ağustos’ta başlayan başvurular 5 Eylül’e kadar kabul edilecek. “Work in Progress Platformu” ve “Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu” için başvurular ise, 11 Eylül tarihine kadar www.antalyaff.com web adresinde bulunan Antalya Film Forum üzerinden yapılacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.