Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı Kurban Çalışmaları Sürüyor

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, Üsküdar’ın manevi sultanı Aziz Mahmud Hüdayi Hazretleri’nin asırlar önce başlattığı fakirlik ve cehaletle mücadele hizmetini devam ettirmek gayesiyle 1985 yılında kuruldu. Vakıf, her yıl olduğu gibi bu yılda Türkiye dâhil 40 ülkede Hüdayi gönüldaşları aracılığıyla kurban kestirerek İslam dünyasında sevgi, kardeşlik ve dostluk adına gönül köprüleri kurmaya devam ediyor. Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, bu yıl yurtdışı kurban bedelini 500 lira olarak belirledi. Bağış miktarları yurtiçinde büyükbaş kurban bedeli olarak 1350 TL, küçükbaş kurban için ise türüne göre 950 TL, 1150 TL ve 1400 TL olmak üzere 3 farklı şekilde belirlendi.

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı Kurban Çalışmaları Sürüyor
Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı Kurban Çalışmaları Sürüyor Tugrul Demir
Bu içerik 811 kez okundu.

“Kurban Yakınlıktır, Muhtaçlara Yaklaş ki, Allah’a Yaklaşasın ” çağrısı ile Kurban Bayramı’na hazırlanan Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, hayırsever vatandaşları dünyanın dört bir köşesindeki kurban heyecanına ortak olmaya davet ediyor. Toplanan kurban bağışları yurt içinde ve yurt dışındaki 40 ülkede mazlum, mağdur ve kimsesizlerin yardımına koşacak. Vakıf kurban coşkusunu hayırseverlerin desteğiyle kurban kesme gücü olmayanlarla paylaşarak onların mutluluklarına ve dualarına ortak olmaya çalışıyor.

 

Yurtdışı Kurban Bağışı

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı’nın yurt dışında kurban keseceği ülkeler arasında Afganistan, Arnavutluk, Azerbaycan, Bangladeş, Burkina Faso, Filistin, Fildişi Sahili, Kamerun, Kosova, Makedonya, Mali, Nijer, Pakistan, Somali, Sudan, Suriye, Tanzanya, Uganda, Yemen gibi birçok ülke bulunuyor. Yurtdışından ve yurtiçinden bağış yapmak isteyen vatandaşlarımız, www.hudayivakfi.org sitesinde yer alan online bağış bölümünden, anlaşmalı banka hesaplarına havale yolu ile veya Üsküdar ve Küçük Çamlıca merkezlerinden bizzat makbuz karşılığı randevulu yurtiçi kurban kayıtlarını ve yurtdışı kurban bağışlarını yapabilecekler.

 

 

 

 

Yurtiçi Kurban Bağışı

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, Kurban bayramı günlerinde Üsküdar ve Küçük Çamlıca’daki vakıf merkezlerinde tesis ettiği iki modern ve hijyenik kesimhanede İstanbul halkına kurbanlarını kolaylıkla kesebilme ve ibadetlerini gönül huzuru ile tamamlayabilme imkanı sunuyor.

Kurban bayramının ilk üç günü kurban sahiplerinin, bizzat yerinde görerek ve vekâletleri alınarak randevu sistemiyle profesyonel kasaplar eliyle kurbanlarını kestirme fırsatı bulduğu organizasyonda kurban etleri hisse sahipleri arasında eşit şekilde pay edilmektedir. Kesilen kurban etlerinden her bir hisse sahibinden alınan 1/3 oranındaki kısmı ise vakfa bağış olarak bırakılarak aşevlerinde, vakfa bağlı kurs ve yurtlarda okuyan öğrencilerin yemeklerinde, İstanbul’da yerli ve muhacir binlerce ihtiyaç sahibi aileye dağıtılarak değerlendirilmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
403 Forbidden

403 Forbidden


openresty